AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılını, 23 Mart'tan itibaren, uzaktan eğitim yolu ile geride bıraktık. Yeni yılda ise 21 Eylül'den sonra, kademeli olarak, seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başladık. Çözmeye çalıştığımız bir salgın musibetinin etkilerini yakından hissetmeye başladığımız bugünlerde ise yeniden uzaktan eğitime geçmiş bulunmaktayız.

Ülke ve toplum olarak, gücümüzü ve imkânımızı sonuna kadar kullanıp; "yarın"lara, daha iyi bir istiklâl ve istikbâl bırakmanın peşindeyiz. Düşüp düşüp kalkarak, dağılıp dağılıp toparlanarak, tekrar tekrar bu niyetin ve gayretin içine giriyoruz.

Ve önümüze her baktığımızda, başımızı her kaldırdığımızda; ufkumuzun odak noktasında, yeni nesilleri yetiştiren, hayatımıza nizam veren öğretmenlerimizi görüyoruz.

Salgın nedeniyle sosyal hayatımızın sınırlandığı, fiziki temasımızın sıfırlandığı, insanlık adına zor zamanların yaşandığı bu günlerde en büyük değişim hiç şüphesiz eğitimde görülmektedir.

Bu değişim neticesinde uygulamaya konulan uzaktan eğitim tecrübesinde; bir öğrencinin öğrenme yolculuğundaki en önemli rehberinin "öğretmen" olduğu bir kez daha görülmüştür.

            Öğretmenlerimiz, her türlü toplumsal sıkıntıda birleşip kenetlenen kişisel "gen"lerimizin,  "millî karakter"e dönüştüğü birlik, beraberlik ve yardımlaşma günlerinde gönüllü ve özverili çalışmalarıyla sorumluluk sınırını ihtiyaç sahiplerinin bulunduğu son adrese kadar genişletmiştir.  

Böylece Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır." sözünü yerde bırakmamıştır.

Bizce malumun ilanı olsa da, öğretmenlerimiz böylece milletin gözündeki müstesna yerini perçinlemiştir.

İhtiyaç duyulan her gücün tedavüle sokulduğu, fedakârlığın ve merhametin iliklere kadar hissedildiği böyle imtihan zamanlarında "yük olan" değil "yük alan" tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizle birlikte okul bahçelerimizde ve sınıflarımızda, en kısa sürede, tekrar buluşmak temennisiyle şehit olan öğretmenlerimize ve başta virüs sebebiyle olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm eğitimcilere rahmet, emekliliği olmayan bu meslekte "emektar" olan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, ruhumuzun sanatkârı olan tüm meslektaşlarımın "Öğretmenler Günü" nü yürekten kutluyorum.


                                                                                                                                                                                                Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                              İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.