AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Aziz Türk Miletimizin  şanlı tarihi Dünyaya örnek birbirinden önemli  zaferler ile doludur. Bu önemli zaferlerimizin başında ise 30 Ağustos 1922'de kazandığımız Başkomutanlık Meydan Muharebesi  Zaferi gelir.

99. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevinci içerisinde olduğumuz 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti' nin hürriyet ve bağımsızlığını ilan ettiği bir zafer olmakla birlikte tarihi şanlı zaferlerle dolu olan milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği ve aynı zamanda kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslar için de mücadele etmelerinde yol gösteren destansı bir zafer olma özelliği taşımaktadır. Asırlardır hür yaşamış bir ulus olan Türk Milleti, gerektiğinde canı pahasına milli birlik ve beraberlik ruhu ile yurdunu düşmanlardan temizlemiştir.

Bizlere düşen görev, genç nesillerimiz ile birlikte atalarımızdan emanet kalan bu şanlı topraklarda kazandığımız zaferlerin her adımını bilerek ve özümseyerek ve onlara layık torunlar olarak vatanımızın birlik ve beraberliği ve devletimizin bekası için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle ayrıca tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, aziz Türk Milletinin ve kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.