AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un Liselere Geçiş Sistemi Merkezi Sınavı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un Liselere Geçiş Sistemi Merkezi Sınavı Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Sizler bizim aydınlık geleceğimizin güvencesi ve yarınlarımızın umudusunuz. Hayatınız, özellikle eğitim hayatınız sadece hazırlandığınız sınavlardan ibaret değil. Sizlerden öncelikli beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, özgüveni yüksek, yenilikçi, araştıran ve sorgulayan ayrıca milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır.

Bu anlamda; bugüne kadar sizlerin bu sınava elinizden gelen tüm çabayı göstererek büyük bir hassasiyetle hazırlandığınızı biliyorum. Sınav öncesinde kendinize güvenerek, stres ve kaygıdan uzak bir şekilde, olumsuz düşünce ve sohbetlerden kaçınarak, kendinizi yormayacak şekilde sportif ve kültürel faaliyetlerle vakit geçirerek motive olmuş bir şekilde sınava girmenizin size başarıyı getireceğine inanıyorum.

Sizlerle gurur duyuyor elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyor ve sonuna kadar sizlere güveniyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Saygıdeğer Veliler;

                     Bu zorlu sınav sürecinde maddi ve manevi olarak çocuklarımızın en büyük destekçisi oldunuz. Bu anlamda ben de öncelikle, sizleri çok iyi anlıyor ve heyecanınızı paylaşıyorum. Sınavlar her ne kadar bir ölçme aracı olarak değerlendirilse de bir çocuğun başarısının tamamen sınav odaklı değerlendirilmesinin mümkün olmadığını sizler de biliyorsunuz. Girecekleri sınav çocuklarımız için her ne kadar hayatlarındaki önemli dönüm noktalarından biri olsa da aslında bir son değil aksine onlar için yeni bir başlangıç olarak değerlendirilmelidir.

             Evlatlarımızın öncelikle sizin güveninize ve sevginize ihtiyacı var. Özellikle girecekleri sınavda alacakları sonucun dünyanın sonu olmadığı, her koşulda onların yanında olduğunuz düşüncesi ve bunu bilmeleri onlar için çok önemli. Ben bu bilinçle, sizlerin öğrencilerimizi en üst düzeyde motivasyonla sınav salonlarına getireceğinize inanıyorum.

              Kıymetli Meslektaşlarım,

              Her merkezi sınav hazırlık sürecinde olduğu gibi bu sınav için de öğrencilerimizin hazırlanmalarında en önemli rehber ve motivasyon kaynağı oldunuz. Bu süreçte eğitim öğretimin mihenk taşı olarak siz öğretmenlerimizin, öğrencilerimiz üzerindeki emeği inkar edilemez. Çalışmalarınız ve emeğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

                Bu vesile ile 05 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek olan "Liselere Geçiş Sistemi" Sınavında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.     

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

03-06-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.