AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi Başlıyor

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanmış olan ''İklim Değişikliğinde 1,5 Derece: Küçük Değişimler-Büyük Farklar'' projesi TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları  Programı  2020-2021 çağrı dönemi kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur.

Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminde görev yapan öğretmen Sinem DAL'ın yürütücüsü olduğu projede altı akademisyen ve uzman olmak üzere toplam 21 kişi görev alacaktır. Projede yer alan eğitmenler proje konularına ve uzmanlık alanlarına göre belirlenmişlerdir. Proje kapsamında toplam 47 uygulamalı proje etkinliği yer almaktadır. Toplam beş gün sürecek olan proje etkinliklerinde Bafa Gölü Tabiat Parkı, Vodafone Akıllı Köy, Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Rüzgar Enerji Santrali, Güneş Enerji Santrali gibi yerlerden yararlanılacaktır. Proje 23-27 AĞUSTOS 2021 tarihleri arasında tek dönem olarak gerçekleşecektir. 

Hedef kitle resmi devlet okullarında okuyan 7. sınıf (7. sınıfa yeni başlayacak olan) öğrencileridir.

Proje etkinliğine başvuru ve ayrıntılı bilgi almak için:  www.15derece.com

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.