AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’ nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’ nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

 

Türk Milleti’ nin kahramanlık destanının başlangıcı olan; desteğini millet iradesinden ve Kuvay-i Milliye gücünden alan, bu güçle memleketin bir ucundan diğer ucuna başlatılan milli mücadele neticesinde, binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluk içerisinde bir milletin yeniden uyanışına sahne olan ölümsüz kurtuluş destanımızın başlangıcının 99.yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Türk Milleti yaşlısı genci çocuğu kadını her şeyiyle “Ya istiklal ya ölüm” ilkesiyle bu savaşa katılmış, her zaman hür yaşayacağını bağımsızlığından vazgeçmeyeceğini pes etmeyeceğini ve Türk topraklarının işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Özgürlük ateşini yaktığımız bugün gençlerimize armağan edilerek, Türk Gençliği’ ne nesiller boyu gururla ve büyük bir sorumlulukla taşıyacakları vatan emanetini teslim almışlardır.

 

Sevgili Gençler,

Türk Milleti yüzyıllardır yaşadığı coğrafyada; gerek bulunduğu konum açısından jeopolitik önemi gerekse birçok medeniyete ev sahipliği yaparak bağrında biriktirdiği kültür hazinesi ile daima göz önünde ve izlenen bir millet olma özelliğine sahiptir. Yarınlarımızın teminatı ve geleceğimizi inşa edecek olan sizlere bu anlamda çok büyük sorumluluk düşmektedir. Şanlı tarihimiz ile yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında, manevi değerlerle donatılmış, göğsü iman dolu bir neslin vatanımıza ve bayrağımıza sonsuza kadar sahip çıkacağına dair kuşkumuz yoktur. Bilimde, sporda, kültürde ülkemizi başarıyla temsil ederek göğsümüzü kabartacak olan sizler aynı zamanda milli ve manevi değerleriyle de dünya gençliğine örnek olacak ve “Türk” ismini hafızalara başarıyla kazıyacaksınız.

 

Bu vesileyle üzerinde adım attığımız ve gök kubbenin altında nefes aldığımız her anı kendilerine borçlu olduğumuz ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, tüm camiamızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.