AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun “18 Mart Şehitler Günü” nü Anma Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun “18 Mart Şehitler Günü” nü Anma Mesajı…

 

 

Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanı bile kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyen kahraman ecdadımızın, elde ettikleri zaferler ile milletimizin hatta üzerinde bulunduğumuz coğrafyanın kaderini değiştirdikleri; Türk Milleti’nin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdikleri bir 18 Mart’ın daha yıl dönümündeyiz…

Bundan 103 yıl önce kazandığımız Çanakkale Zaferi; bir milletin yok olma endişesi ile istiklal hakkı için dönemin en etkili güçlerini karşısına alarak topyekûn direniş ve dirilişini gösteren inanç, cesaret ve bir oluşun simgesidir. Bu emsal, sömürgeci anlayışın yine yenildiği Kut´ül Amare Zaferi’nin işareti, sömürü ve işgale karşı duran milletler için de örnek teşkil eden bir cesaret olmuştur. Tüm imkânsızlıklara rağmen dünya tarihinde ender rastlanan destansı mücadelenin kahraman ecdadını minnet, gurur ve heyecanla anıyoruz.

Bugün vatanımızın her köşesinde, gökyüzünü görebildiğimiz ve nefes alabildiğimiz her anda, göğüslerini; dini, namusu, bayrağı ve vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehitlerimiz sayesinde bulunmaktayız. 

Aziz ve Saygıdeğer Şehitlerimiz;

Sizlerin fedakârlıkları ve geride bıraktığınız ailelerinizin “Vatan Sağolsun” diyerek haykıran vakarları önünde saygıyla eğilirken, bizlere yüklediğiniz sorumluluğun bilincinde; mukaddes vatan topraklarını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanetimiz olarak muhafaza edilecek ve savunacağız.

 

Ruhunuz şâd olsun…

 

 

                                                                                                                  Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.