AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı…

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Türk Milletinin canını dişine takarak bağımsızlık mücadelesi verdiği dönemde İstiklal Mücadelesinin önderliğini yapan ATATÜRK; tüm dünyaya milletimizin yeniden dirilişini ilan ettiği Cumhuriyetimizin kurucusu olarak da tarihe adını yazdıran büyük bir lider olarak gönüllerimizde yerini almıştır.

10 Kasım, Türk Milleti için ATATÜRK’ ü anma günü olduğu kadar aynı zamanda ecdadımızdan bize miras kalan vatanımıza, birlik ve beraberliğimize, istiklalimize, vatanımız için kanının son damlasına kadar cephede savaşan şehitlerimize bir kez daha sahip çıkma ve bu değerleri bir kez daha kararlılıkla anlama günüdür.

Yüce Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde tarihe geçmiş en şanlı zaferlerden birini kazanarak bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiştir. Atalarımızdan bize kalan bu şanlı mirası evlatlarımıza ve geleceğimizi inşa edecek genç nesillere gerektiği gibi anlatabilmek, milli ve manevi değerlerimizle donatılmış, yeniliklere açık, daima ileriyi görebilen çocuklar yetiştirerek devletimizin bekasını sağlamak hepimizin görevi olmalıdır.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile Türk Milleti’nin istiklali ve istikbali uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.