AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü“ Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun  “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü“ Mesajı

 

 

     Devletimizin, bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin hedef alındığı; asker kılığına girmiş cuntacı teröristler tarafından memleketimizin her köşesinin ateşe atılmaya çalışıldığı, menfur kalkışma teşebbüsüne sahne olan 15 Temmuz 2016 gecesinin üzerinden tam bir yıl geçmiş bulunuyor.

     Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasiyi ve milli iradeyi hedef alarak tanklar, helikopterler, uçaklar ve silahlarla masum insanların üzerine gözünü kırpmadan vicdansızca giden bu hainlere karşı Aziz Milletimiz; Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla vatanı ve istiklali için bir kez daha destansı bir mücadele vererek karşı koymuştur. Milletimiz 15 Temmuz Gecesinde tüm renklerini tüm farklılıklarını geride bırakarak; elinde bayrak, dilinde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.

     Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızarak, milletin silahını millete doğrultan ve güçlerini dini duyguların sömürülmesinden alan sinsi terör örgütü; milletimizin iradesi, dik duruşu ve iman gücü karşısında başarısız olarak tarih sayfalarında bir utanç abidesi olmaya mahkûm olmuştur. Milletimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik her türlü hain saldırılara karşı, taşıdığı iman gücü ve şuuru ile hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

     Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyor, saygıyla selamlıyorum.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.