AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Büyük fedakârlıklarla; içimizdeki bağımsızlık ateşi, inancımız ve milletimizden aldığımız güçle Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının önderliğinde kurduğumuz Cumhuriyetimizin 95.Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

 

Bugün aynı zamanda Türk Milleti olarak; bağımsızlık ateşinin yaktığımız Kurtuluş Savaşımız ile tarih sahnesinde pek çok önemli işleri yapmayı başarmış ve dünyaya örnek bir medeniyet kurmuş aziz milletimizin düşmanlarına karşı verdiği varlık mücadelesini kazandığı, vatanını düşman çizmeleri altında çiğnetmeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirdiği,  özgürlük ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda hiçbir güce boyun eğmeyeceğini ispatladığı bir gündür.

 

 

Cumhuriyetimizi ayakta tutan yegâne güç aziz milletimizin kendisidir. Al bayrağımızı bir kez bile yere düşürmeden, yokluk ve imkânsızlıklar içinde canları pahasına mücadele ederek bir karışını bile feda etmedikleri vatan topraklarımız; ecdadımızın bizlere bıraktığı en kutsal emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkabilmek için ihtiyacımız olan en önemli husus birlik ve beraberliğimizdir. Millet olarak şanlı tarihimize sahip çıkıp, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermediğimiz; ecdadına ve ecdadının emanetlerine nasıl sahip çıkacağını bilen, vatan sevgisiyle dolu, milli ve manevi değerlerine bağlı yetiştirmeyi başarabildiğimiz genç nesiller var oldukça, Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Cumhuriyetimiz İlelebet Payidar Kalacaktır”.

 

 

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, şanlı mazimiz ve 95 yıllık Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunması için canlarını feda etmiş tüm aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize, Allah’tan rahmet dilerken şanlı gazilerimizi şükranla anıyorum.

 

 

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

 İl Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.