AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz İle Birlikteydi…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz İle Birlikteydi…

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU İlimiz Efeler İlçesi Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda 17 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve her ilçemizden mesleki ve teknik eğitim hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri ile birlikteydi.

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ilgi yazılarıyla yenilenen Mesleki Eğitim Merkezleri Çerçeve Ders Programları Tanıtımının yapıldığı toplantıda; mesleki eğitimin geliştirilerek yaygınlaştırılması üzerinde önemle duruldu.

Sayın ÇANDIROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konan “AydınMEKAS / Meslek Eğitimine Katılım Sağlama Projesi” uygulama adımları hakkında bilgilendirme yaparak; “Meslek Liselerimizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılması bizlerin önceliklerinden biri olmalıdır. Bakanlığımızın “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” politikası bu noktada devreye girmektedir. Bu liselerimizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi aynı zamanda kalifiye eleman olarak alanlarındaki sektörlerde istihdam bulacak öğrencilerimizin geleceği ile de doğru orantılıdır. Bu anlamda eğitim hayatına yön çizecek öğrencilerimize ve ailelerine meslek liselerimiz ile ilgili doğru bilgilendirme ve yönlendirme yapmak büyük önem taşımaktadır.” dedi.

26-12-201725-12-201725-12-2017

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.