AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun Eğitim-Öğretim Yılı Sonu ve LYS Sınavı Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun  Eğitim-Öğretim Yılı Sonu ve LYS Sınavı Mesajı…

 

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

2016-2017 Eğitim Öğretim yılını 09/06/2017 Cuma günü itibariyle tamamlamış olacağız. Sağlıklı, mutlu, özgüven duygusu gelişmiş, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, sorumluluk sahibi, çevresine duyarlı insanlar olarak yetişmeleri için hep birlikte büyük emekler harcadığımız öğrencilerimizin karne heyecanını, onlarla birlikte paylaşıyoruz.

 Yarınlarımızın Umudu Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir maratonun ardından bugün eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz çabaların ve verdiğiniz emeklerin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Bu süreç içerisinde gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. Yeni eğitim öğretim yılına kadar uzun bir tatile gireceksiniz. Tatil dönemi sizler için sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek harcadığınız vakitler olmamalı. Yaz tatilinizde aileniz, akrabalarınız ve kendinize zaman ayırarak; sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmanız, sportif faaliyet ve etkinliklerde yer alarak özellikle düzenli kitap okumanız sizler için yeni başlayacak bir maratonda güçlü bir şekilde yer almanızı sağlayacaktır.

Kıymetli Veliler;

Bizlere emanetiniz olan çocuklarımız ve gençlerimizin yaşadığı karne heyecanını en az onlar kadar sizler de yaşıyorsunuz. Sizlerin çocuklarınızın iyi bir eğitim alıp toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarınızı seferber ettiğinizin bilincindeyiz.  Öğrencilerimizin karnelerindeki başarı ve başarısızlıkları değerlendirirken; çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı, karne notlarını cezalandırma aracı olarak kullanmamalıyız. Çocuklarımızın olası başarısızlıklarını sadece onlara yükleyip biz ebeveynler olarak sorumluluktan kaçmamalı, aldıkları karnelerde bizlerin de payının olduğunu hatırlamalıyız.

Değerli Meslektaşlarım;

Sizlerin görev bilinciyle hareket eden, öğrencilerimizi öğretim açısından en üst düzeyde bilgi birikimi ile donatırken aynı zamanda milli ve manevi değerlerine, vatanına, bayrağına sahip çıkan genç nesiller yetiştirmek için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızın her zaman yanındayım. Yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizleri tebrik ediyorum.

LYS Sınavına Girecek Öğrencilerimiz,

Okul öncesi dönemden başlayarak 12.Sınıfa kadar geçirdiğiniz zorlu yolculuktan sonra hayatınızın yeni bir dönemi için hafta sonu LYS Sınavlarına gireceksiniz. Çok emek harcadığınız bu sınavlardan başarı ile çıkmanız hepimiz için gurur vesilesi olacaktır. Aileniz, öğretmenleriniz ve bizlerin sizlere güvendiğimizi, yaşayabileceğiniz olası başarısızlığın hayatın sonu olmadığını; topluma yararlı, ne istediğini bilen özgüveni gelişmiş, vatan sevdalısı her gencimizin arkasında olduğumuzu unutmayınız.

         Bu vesile ile tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, görev yapan tüm personelimize, velilerimize teşekkür ederken LYS Sınavlarına girecek öğrencilerimize de başarılar diliyorum.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.