AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU Ölçme Değerlendirme Merkezi Bölgesel Tanıtım ve Eğitim Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU Ölçme Değerlendirme Merkezi Bölgesel Tanıtım ve Eğitim Toplantısına Katıldı…

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi Bölgesel Tanıtım ve Eğitim Toplantılarının üçüncüsü, Efeler Özel Başak Ortaokulu toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun katılımıyla yapıldı.

 

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin kuruluş süreci ile Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projeler tanıtıldığı toplantıda öğretmenlerimize PISA, TIMSS ve ABİDE projeleri hakkında bilgiler verilerek ilimizde yapılacak çalışmaların anlatılmasından sonra Ölçme Değerlendirme Yöntem ve Teknikleri, açık uçlu sorular ile çoktan seçmeli soruların yazımında dikkat edilmesi gereken hususlar da iletildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU yaptığı konuşmada; Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmaların önemine değinerek özellikle ölçme değerlendirme alanında geliştirilen Ölçme, Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesinin eğitim öğretim süreçlerine sağlayacağı katkılar üzerinde durdu.

 

“Değerli öğretmen arkadaşlarım, eğitim öğretim faaliyetlerinin en önemli bileşeni sizlersiniz. Sergilediğiniz özverili çabalarınızla ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesine ve bakanlığımızın projelerinin başarıyla uygulanmasına katkılar sağlıyorsunuz. Aralık ayında yapılacak olan izleme araştırmalarına ilimiz genelindeki bütün 5. sınıf öğrencilerimiz katılacaklardır. Eğitimi etkileyen faktörlerin ortaya çıkarılması amacıyla anket uygulaması yapılacaktır. Anket uygulamasına öğrencilerimiz, dersleri okutan öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz katılacaktır. Böylece izleme araştırmasının sonuçlarının yorumlanması açısından önemli veriler elde edilecektir. Okul, ilçe ve il raporlarının sonuçlarına göre okul yöneticilerimiz ve rehberlik servisleri ile birlikte eksikliği görülen alanlarda iyileştirme çalışmaları yapılacak, öğrencilerimize geri bildirimlerde bulunulacaktır.

 

Önümüzdeki yıllarda ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarının her sınıf seviyesinde yapılması planlanan izleme araştırmaları ile derslerin öğretim programlarında yer alan kazanımların öğrencilerimize aktarılmasında birlik ve beraberlik sağlanacak, her birisi ayrı değer olan evlatlarımızın eğitimde fırsat eşitliği ilkesine uygun olarak eğitimlerini tamamlamaları sağlanacaktır. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

15-11-2017

15-11-2017

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.