AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU Ticaret Odası İlkokulu’nda Öğrencilerimizle Birlikteydi…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU Ticaret Odası İlkokulu’nda Öğrencilerimizle Birlikteydi…

Sağlık Bakanlığı tarafından tüm yurtta uygulanan “Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller” etkinliği ilimiz Efeler Aydın Ticaret Odası İlkokulu’nda  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU ve Aydın Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ile Halk Sağlığı personelinin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

 

Sınıflarda öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgi verilerek çizgi film seyrettirilirken aynı zamanda minik öğrencilerimize İl Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU ve Aydın Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz tarafından “diş sağlığı seti” dağıtıldı. İlimiz genelinde 2014 yılından bu yana 90 binin üzerinde öğrencimize diş macunu ve diş fırçası dağıtılarak 50 bine yakın tarama ve 40 bine yakın flor vernik uygulaması yapıldığını ifade eden yetkililer “diş hastalıklarının sebep olduğu birçok kalıcı hastalıkların” gelecek nesillerimizi olumsuz etkileyebileceğinin üzerinde durdular.


07-04-201707-04-201707-04-2017

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.