AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

 

Yeniden dirilişimizin, hainlere karşı birlik oluşumuzun; tanklara ve silahlara karşı sadece yüreğimizle ve elimizde al bayrağımızla karşı çıkışımızın, aynı zamanda tüm dünyaya Türk Milleti’ nin varlığını ve gücünü bir kez daha kanıtladığımız bir “15 Temmuz” darbe girişiminin ikinci yıldönümündeyiz.

 

 Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine karşı ayaklanarak devletin silahını kendi milletine doğrultan Fetö mensubu teröristlere karşı, Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrıyla hiç düşünmeden meydanlara inen halkımız; namlulara, tanklara, helikopterlere, uçaklara karşı sadece, imanından aldığı güç ve çıplak elleriyle bir kez daha istiklali ve istikbali için destansı bir mücadele vererek; 248 şehidimiz ve 2193 gazimiz ile tarihin şanlı sayfalarına adını bir kez daha yazdırmıştır.

 

Vatan ve millet aşkıyla yanan, toprağının her karışı için canını gözünü kırpmadan feda eden, al bayrağını yere indirmemek için uğraşan dirayetli Türk Milleti; yurdun her köşesinde şanlı tarihini aratmayacak bir heyecan ve ruhla hainlere fırsat vermemiştir. İşte bu yüzden 15 Temmuz 2016 günü milletimiz için bir yeniden diriliş ve demokrasi zaferi gecesidir.

 

Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimiz, vatanımızın selameti, bayrağımızın dalgalanışı ve tüm dünyaya Türk Milleti’ nin şanlı adını bir kez daha asaletle yazdıran aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

 

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.