AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı..

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’ nun Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı..

 

Sevgili Öğrencilerim,

 

Türkiye genelinde 30 Haziran 2018 Cumartesi ve 1 Temmuz 2018 Pazar günleri yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ na, ilimizde 44 merkezde gerçekleşecek 11.255 üniversite adayı katılacaktır.

 

Hepiniz için çok yoğun geçen bir çalışma temposunun ardından büyük bir azim ve çabayla hazırlanarak, idealleriniz olan mesleklere sahip olabilmek için bu sınavda yer alacaksınız. Eğitim hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından biri olan bu sınavda; ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmadan bu sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmelisiniz. Vatanını ve milletini seven, milli bilinç temeline dayalı, hedefini ve ne yapmak istediğini belirlemiş, azimli ve çalışkan öğrenciler olarak çıktığınız bu yolda heyecanınızı yürekten paylaşırken başarılar ve muvaffakiyetler diliyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

 

Uzun bir eğitim öğretim sürecinden sonra çocuklarınızla birlikte sizler de onların heyecanlarına dahil olarak hafta sonu bir sınav maratonu içerisine gireceksiniz. Sizlerin de en az onlar kadar heyecanlı olduğunu ve emeklerinin karşılığını alabilmeleri için duacı olduğunuzu bir baba olarak anlayabiliyor ve hissedebiliyorum. Çocuklarımızın bu aşamadan sonra sınav kaygısını üzerlerinden atabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde sınava girebilmeleri için moral ve motivasyon açısından sizlerin desteğine ve güvenine her zamankinden daha fazla ihtiyaçları var. Bilinçli ebeveynler olarak sınav sonuçları ne olursa olsun evlatlarınızın her zaman yanlarında olacağınıza inanıyorum.

 

Bu vesile ile hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına girecek olan öğrencilerimizi yetiştiren yönetici ve öğretmenlerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyor, tüm evlatlarımıza canı gönülden başarılar diliyorum.

 


Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

 

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.