AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Türk Milleti’nin gücünü tüm dünyaya gösterdiği, esarete ve boyunduruğa karşı koyduğu, vatanına ve bayrağına sahip çıkmak için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayarak 30 Ağustos 1922’ de tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Cumhuriyet’in müjdecisi 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nın 96.Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’ nin hürriyet ve bağımsızlığını ilan ettiği bir zafer olmakla birlikte tarihi şanlı zaferlerle dolu olan milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği ve aynı zamanda kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslar için de mücadele etmelerinde yol gösteren destansı bir zafer olma özelliği taşımaktadır. Asırlardır hür yaşamış bir ulus olan Türk Milleti, gerektiğinde canı pahasına milli birlik ve beraberlik ruhu ile yurdunu düşmanlardan temizlemiştir.

 

Bizlere düşen, genç nesillerimiz ile birlikte atalarımızdan emanet kalan bu şanlı topraklarda kazandığımız zaferlerin her adımını bilerek ve özümseyerek ve onlara layık torunlar olarak vatanımızın birlik ve beraberliği ve devletimizin bekası için var gücümüzle çalışmaktır.

 

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle ayrıca tüm gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.