AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Devletlerin, milletlerin tarih kitaplarında önemli sayfalar ve bu sayfalara adlarını yazdırıp, imzalarını atan büyük liderleri vardır. Bizim tarih kitaplarımızda da Mete Han'dan Alparslan'a, Osman Gazi'den Fatih'e önemli sayfalarımıza imza atmış liderlerimiz, devlet büyüklerimiz olmuştur. Ve bunların 20. yüzyıldaki tezahürü Mustafa Kemal Atatürk'tür.

O, tarih boyunca, dünyaya huzur ve saadet getirmiş bir ecdadın varisleri olmanın sorumluluğunu taşıyan milletimizi; "yiğit düştüğü yerden kalkar" diyerek, ayağa kaldırmış, yeni ve adil bir medeniyet değişimine öncülük etmiştir.

Milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını arkasına alarak, öncülük ettiği milli mücadele hareketi ile esarete asla boyun eğmeyeceğimizi bütün dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bu mücadele yıllardır bağımlı yaşayan halklara da cesaret kaynağı olmuştur.

"İlelebet payidar kalacağına" inandığı genç Türkiye Cumhuriyeti, bugün hala bulunduğu coğrafyaya ve mazlum halklara cesaret vermektedir.

Milli mücadele hareketi ile ayağa kaldırdığı devletimizin ulaşması gerektiği hedefleri, 20. yüzyılın başlarında şaşmaz bir sezgiyle görmüştür. Ve bu konudaki en gerçek yol göstericinin bilim ve teknoloji olduğunu tespit etmiştir.

Ayrıca gerçek kurtuluşun ekonomik bağımsızlıktan, ülkenin her bakımdan kalkındırılıp güçlendirilmesinden geçtiğini belirtmiştir. Gelişmiş ülkelerin biliminden, teknolojisinden yararlanarak, bunları özümseyerek çağdaş uygarlık düzeyine çıkıp, bu düzeyi de aşmayı milletinin önüne amaç olarak koymuştur.

Görüşlerindeki doğruluk, geçerlilik ve güvenirlik ile evrensel bir kişi olarak Türk ve dünya tarihinin önemli sayfalarına adını yazdırmış Büyük Önder, "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'ni genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet etmiştir. Bıraktığı miras ve bizlere emanet ettiği genç nesle hizmetimiz boynumuzun borcudur.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını, 81. yılda, saygı ve minnetle yâd ediyor, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

                                                                                                                                                                                                        Seyfullah OKUMUŞ                                                                                                                                                                                                                                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.