AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Şanlı Kurtuluş Savaşı Zaferimizdeki askeri zekası ve devlet adamlığı ile özgürlüğü kısıtlanmış tüm coğrafyalara umut ışığı olmuş; sadece Türk dünyasının değil, bütün dünyanın kabul ettiği büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 83. yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Mustafa Kemal Atatürk; milletinin de desteğini alarak başlattığı Milli mücadele hareketi ile esareti asla kabullenmeyerek, Türk Milletini tekrar ayağa kaldıran ve tarihe yön veren, bu yönüyle Dünya'nın da örnek aldığı bir devlet adamıdır.

Devletlerin, milletlerin tarih kitaplarında önemli sayfaları ve bu sayfalara adlarını yazdırıp, imzalarını atan büyük liderleri vardır. Bizim tarih kitaplarımızda da Mete Han'dan Alparslan'a, Osman Gazi'den Fatih'e önemli sayfalarımıza imza atmış liderlerimiz, devlet büyüklerimiz olmuştur. Ve bunların 20. yüzyıldaki tezahürü ise Mustafa Kemal Atatürk'tür.

O gücünü, heyecanını, kararlılığını ve sabrını milletimizin aziz ruhundan aldığı bir liderlik vasfıyla hem milletimizin hem de mazlum milletlerin kalbinde taht kurmuştur. O'nun mücadelesi yıllardır bağımlı yaşayan halklara da cesaret kaynağı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü; inançlarının derinliği, heveslerinin yüksekliği, ufkunun genişliği, Türk milletine duyduğu engin sevgisiyle anlamak ve bu şekilde hakkını teslim etmek lazımdır.

Geride bıraktığı hatıralar, emanet ettiği büyük miras, üzerine titrediği bağımsız yaşama azmi ilk günkü kadar taze ve heyecan vericidir.

"Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." diyerek önce manevi nizamın gerçeğini vurgulayan, sonra da  "en büyük eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin hududunu çizen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; devletimizin bekasını genç nesle, genç nesli de biz öğretmenlere emanet etmiştir.

Bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve bizlere emanet ettiği gençlere hizmet etmek boynumuzun borcudur. 

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını aramızdan ayrılışının 83.üncü yılında, saygı ve minnetle yâd ediyor, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                           Seyfullah OKUMUŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.