AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Ara Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 11-15 Nisan 2022 tarihlerini kapsayan ara tatil dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Ara Tatil Mesajı

Sevgili Öğrencilerim, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler;

7 Şubat 2022 Pazartesi günü başladığımız 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ikinci kanaat döneminde bugün itibariyle kısa bir ara verip 18 Nisan 2022 tarihinde tekrar okullarımıza döneceğiz.

Siz öğrencilerimiz, bilim yuvalarımız olan okullarımızı doldurduğunuz enerji ve heyecanla bizi geleceğe taşıyacak en önemli kaynaksınız. Bu anlamda sizlere değer veriyor ve sizlerin gelecekte tarihi geçmişini benimseyen, kültürel/manevi değeri özümseyen, sorgulayıcı, araştırmacı, nitelikli ve iletişime açık, kendisiyle ve çevresiyle barışık, karar verebilme yetisini edinebilmiş ve olumlu benlik algısına sahip bireyler olarak yetişmesi için var gücümüzle gayret sarf ediyoruz. Geçireceğiniz bu ara tatilde zamanınızı verimli değerlendirmeniz, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgilenip özellikle kitap okuyarak ufkunuzu genişletmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Saygıdeğer velilerimizin öğrencilerimize sevgiyle yaklaşarak desteklerken, bir yandan da sabırla dinleyerek, fikir ve görüşlerini önemsemesi, sadece başarılı anlarında değil başarısızlıklarında da onların yanında olması ve girişimlerini destekleyerek mutlaka okullarımız ve öğretmenlerimiz ile işbirliği içerisinde olmaları da çocuklarımız için ayrı bir önem taşımaktadır.

Kıymetli meslektaşlarım, sizler eğitim sisteminin vazgeçilmez mihenk taşlarısınız. Evlatlarımıza verdiğiniz emek ve mesleğinizi icra etmede gösterdiğiniz özen ile gurur duyuyor ve bu ara tatilin sizler için hem dinlenme fırsatı hem de aynı zamanda mesleki gelişiminize yönelik kendiniz için vakit ayırabileceğiniz bir süreç olduğuna inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ara tatil geçirmesini temenni ediyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.