AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

6 Eylül 2021 tarihinde başlayan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz.

 

Bugün ilimiz genelinde okul öncesinde 18.786 öğrenci, ilk ve ortaokullarımızda 111.913 öğrenci, liselerimizde 54.260 öğrenci ve özel eğitim okullarımızda 1586 öğrenci ile toplam 854 okulumuzda 186.545 öğrencimiz karne alacak ve 15.666 öğretmenimiz ile birlikte yaz tatiline girecektir.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Okul hayatınız boyunca bazı iniş çıkışlar yaşasanız da önemli olan hedeflerinize ulaşabilmeniz ve hayalinizdeki mesleğe sahip olabilmenizdir. Bilgi eksiklikleriniz biraz daha fazla göstereceğiniz gayret ve çaba ile kapatılabilir. Ancak bizler için önemli olan sizlerin vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı hayırlı birer evlat olarak topluma kazandırılmış olmanızdır. Bu doğrultuda kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz.

 

Yaz tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Bol bol kitap okuyarak, sportif ve kültürel faaliyetlerle destekleyeceğiniz keyifli bir tatil süreci, sizlerin yeni eğitim öğretim yılına dinamik bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

Öğrencilerimizin eğitim öğretim yılı boyunca geçirdiği başarılı süreç sizlerin yüksek enerjisi ve motivasyonu ile birlikte, yapmış olduğunuz özverili çalışmalar ve emekleriniz sayesinde olmuştur. Yarınlarımızın umudu çocuklarımız için yaptığınız tüm çalışmalardan dolayı sizlere can-ı gönülden teşekkür ediyor ve mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

 

 

Saygıdeğer Velilerimiz,

 

Çocuklarımızın bugün alacağı karneleri, onların yıl boyunca derslerinde göstermiş oldukları performansı ölçen bir değerlendirme aracı olarak kabul edip; sevgi ölçütünüzün karne olmadığını onlara hissettirerek yaklaşmanın ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduğunuza inanıyorum.

 

Yaz tatili boyunca çocuklarımızın dinlenerek, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmelerine ve yetenekleri doğrultusunda kişisel gelişimlerini destekleyerek özellikle kitap okuma saatlerinde onlarla birlikte kitap okuyarak yaşayacağınız birlikteliklerin çocuklarınızla geçireceğiniz en güzel vakitler olacağı kanaatindeyim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz tatilinin tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile birlikte eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.