AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un Kadir Gecesi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un Kadir Gecesi Mesajı

Bir yandan Mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bir yandan da bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tan yeri ağarıncaya dek af, mağfiret ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı ve tüm islam alemi için arınma ve bağışlanma fırsatı olan Kadir Gecesi Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı müstesna bir zaman dilimidir.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) de faziletine inanarak ve sevabını da sadece Allah'tan bekleyerek bu geceyi ihya edenlerin, geçmiş günahlarının bağışlanacağının müjdesini veriyor.

Dua ve tövbelerin kabul edildiği bu mübarek gecede ruhumuzu karartan her türlü kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden arıtarak, nefsimizin kötü arzularını frenleyip; içimizi karartan haset, kin ve düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmemiz gerekir.  

Zaman ve mekân sınırlaması gözetmeksizin bütün kardeşlerimize yakın durma, onların dertleriyle dertlenme, acılarına ortak olma, din/dünya tasavvurumuzu altüst eden her tür marazi tutuma, düşünceye karşı bünyemizi yenileme ve hayırda yarışırken şerden mütemadiyen uzak durmayı alışkanlık haline getirelim.

Kadir Gecesi'nin tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyor ve bu gecenin kadrimizi yüceltmeye mihmandarlık yaparak; ülkemiz, gönül coğrafyamızda yer eden mazlum halklar ve tüm İslam âleminin dualarımızda yerini alması temennisi ile Kadir Gecenizi tebrik ediyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

27-04-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.