AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un Ramazan Ayı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ' un Ramazan Ayı Mesajı

İnsanlığın hakikî saadetini temin edecek, her türlü îtikad, amel ve ahlâk esaslarını ihtiva eden, maddî ve manevi bir hidayet rehberi niteliğinde olan, hem lâfzı hem de manası itibariyle en büyük ve ebedi bir mucize olan Kur'an-ı Kerîm'in indirilmeye başlandığı; sabır, ibadet, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olarak kabul edilen onbir ayın sultanı ve içerisinde bin aydan hayırlı mübarek Kadir Gecesi'ni de barındıran bir Ramazan Ayı'na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" Hadis-i Şerifi' nin doğrultusunda bu mübarek ayda aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elimizi uzatmalıyız. Yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek ve yaşadığımız manevi atmosferi daha da bereketlendirecektir.

Âdeta bir mektep vazifesi gören ve nefis terbiyesi için özel bir iklim oluşturan oruçlarımız sayesinde inşallah ruhen yükselecek, ahlaki erdemlerle bezenecek,  yapacağımız yıllık bir muhasebeyle kendimize verilen ömrü nasıl geçirdiğimiz hakkında bir özdeğerlendirme yapma fırsatı bulacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın, meslektaşlarımızın, hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi' nin Ramazan-ı Şerif'ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

 


 

01-04-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.