AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ’un Mehmet Akif Ersoy´un Vefatının 82. Yılı Anma Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ’un Mehmet Akif Ersoy´un Vefatının 82. Yılı Anma Mesajı

Türk Milleti olarak bizi ayakta tutan en önemli özelliklerden biri; sahip çıktığımız değerlere bir ömür boyu kıymet veren, kalemiyle, ruhuyla kendisini vatanına ve bayrağına adamış olan erdemli şahsiyetleri, uğruna can verdiği vatan toprakları için feda eden neferlerimizi saygı ve rahmetle yad etmektir.

 

İstiklal mücadelemizi zaferle taçlandırdığımız süreç içerisinde Mehmet Akif Ersoy, Türk Milleti’nin yüreğinin tek vücud olarak atması için mücadelesini şiirleriyle vererek inancımızın ve hedeflerimizin sembolü olmuştur. Sadece bu kadarla kalmayıp aynı zamanda ilim ve irfan ile birleştirdiği “Asım’ın Nesli” karakterini, biz eğitimciler için gelecek nesillere örnek göstereceğimiz; evlatlarımızı vatan, millet ve iman şuuru ile yetiştirmek için gayret göstereceğimiz bir miras olarak bırakmıştır.

 

Vatan ve bayrak sevgisi, sadakati ve sırtında sadece bir paltosuyla Türk Milleti’ni birbirine kenetleyerek, istiklal ve istikbal mücadelemizin çetin şartlarında tek yürek halinde “İstiklal Marşı” mızla bizleri sürükleyen Mehmet Akif kendini milletine adamış nadir bir şahsiyettir.

 

Bu vesile ile bugün İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. yıldönümünde rahmetle anarken, vatan için fedakârlığın en büyüğünü yapan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi de rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şâd olsun.

 

 

 

Seyfullah OKUMUŞ

 

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.