AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Bugün, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca kabulünün 73. yılını kutlamaktayız.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca "İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi"nin 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmesinden sonra her yıl 10 Aralık,  "Dünya İnsan Hakları Günü" olarak kutlanmaktadır. Bu Bildirge, modern insan hakları anlayışının temellerini atmanın yanı sıra temel hak ve özgürlükler bakımından en önemli referans belgesi olma özelliğini korumaktadır.

Yüce Türk Milletimiz, her türlü farklılığı her zaman birer zenginlik olarak görüp her ne olursa olsun temel hak ve özgürlüklere azami önem göstererek insan haklarını her daim önde tutmuştur.

Diğer bir taraftan, tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan bu bildirgeye ilk imza atan ülkelerden biri olmamız bile insan haklarına ne kadar da çok önem veren bir millet olduğumuzun somut göstergelerden biri olarak karşımıza gelmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "İnsan hakları doğmakla kazanılır, beklemez. İnsana yakışır, insanca bir yaşam içindir. İnsan, haklarıyla vardır."

Bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününün tüm insanlığa, milletimize; barış, sağlık ve huzur getirmesini temenni ediyor ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.