AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde aziz hatırasını milletçe rahmet ve şükran duygularıyla yâd ediyoruz.

Ömrünü vatanının ve milletinin bağımsızlığına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinin de desteğini alarak başlattığı Milli mücadele hareketi ile esareti asla kabullenmeyerek, Türk Milletini tekrar ayağa kaldıran ve tarihe yön veren, bu yönüyle Dünya'nın da örnek aldığı bir devlet adamıdır.

Yüce Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihe geçmiş en şanlı zaferlerden birini kazanarak bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiştir. Atalarımızdan bize kalan bu şanlı mirası evlatlarımıza ve geleceğimizi inşa edecek genç nesillere gerektiği gibi anlatabilmek, milli ve manevi değerlerimizle donatılmış, yeniliklere açık, daima ileriyi görebilen çocuklar yetiştirerek devletimizin bekasını sağlamak biz eğitimcilerin görevidir.

Milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için  "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." dediği Cumhuriyeti, "Hayatta en hakiki yol gösterici, bilimdir, fendir"  sözünün rehberliğinde, daha ileri seviyelere ulaştırma çabalarımız artarak devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Savaşı'mızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Millî Mücadele'mizin tüm kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı ve rahmet ile anıyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.