AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyfullah OKUMUŞ, "19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

"Bugün, yüreğinde vatan, millet, bayrak aşkıyla, canları pahasına kahramanca savaşıp bu toprakları bizlere vatan yapan gazilerimizin günüdür."

Aziz Türk Milletimizin şanlı tarihi, birbirinden önemli kahramanlık destanlarıyla doludur. Her destanın arkasında ise vatanına ve milletine karşı duyduğu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirerek; bu güzel vatanımız için canlarını hiç düşünmeden ortaya koyan şehitlik ve gazilik mertebesine erişmiş nice yiğitler ve nice kahramanlar vardır.

Şehitlik ve gazilik mertebesi ise milletimiz için şereflerin en yücesidir. Bu yüzden Millet olarak, bu cennet topraklarımızda huzur ve güven içinde yaşamamızı sağlayan şehit ve gazilerimize minnet duygusunu en kalbi duygularımızla besleriz.

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde "Mareşallik" rütbesiyle birlikte "Gazilik ünvanının da verildiği günün "Gaziler Günü" olarak kabul edilmesi gazilerimize duyulan saygının bir göstergesi niteliği taşır.

Bu anlamlı tarih vesilesiyle millet olarak kutladığımız 19 Eylül Gaziler Günü, gazilik makamına erişen kahramanlarımıza duyduğumuz minnet duygusunun daha da perçinlenmesine ayrıca bir vesiledir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; hayatta olan gazilik mertebesiyle şereflenmiş ve bu şeref nişanını bedeninde gururla taşıyan kahramanlarımıza sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.