AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş aşamasındaki en önemli zaferlerden biri olan Sakarya Meydan Muharebesi sonrasında, 19 Eylül 1921'de, Gazi Meclisimiz tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazi"lik unvanı ve "Mareşallik" rütbesi verilmiştir. Bu vesile ile 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.  

Vatanı ve kutsalları uğruna can vermeyi yaşamaktan evla gören aziz milletimizin tarihi, destanlarla doludur. "Ölürsek şehit, kalırsak gazi" diyerek çıkılan meydanlar, kahraman Mehmetçiğimizin mücadeleleriyle anılmaktadır.

Gazilerimiz, ecdadımızdan aldığı gazilik şuuru ve göğüslerinde taşıdıkları imanla kazandıkları şanlı zaferleri bizlere miras bırakmıştır. Türk Milleti; tarihi şan ve şerefle yazan, gittiği her yere adaleti ve merhameti götüren "Gazi" bir millettir. Millet olarak gazilerimizin bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı aynı inançla korumaya, bu ruhla daha çok çalışmaya ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza da bu gayreti işlemeye devam edeceğiz.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan silinmeyecek ve hiçbir zaman unutulmayacaktır. Yüreklerindeki vatan ve bayrak aşkıyla, manevi değerleriyle tarihe destan yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyor ve Gaziler Günü'nü kutluyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.