AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

17-05-2019

 

 

 

 

 

       

 

       Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 19 Mayıs 1919'da başlattığı, istiklâlimiz ve istikbâlimiz için verdiğimiz son büyük mücadelenin 100. yılına ulaşmış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

Mücadelemiz, Samsun' da yakılan istiklâl meşalesi ile Anadolu' nun bağrından tüm vatan sathına yayılmış ve aziz milletimizin özgür yaşama kararlılığı dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla sürdürülen bu mücadele tüm imkânsızlıklara rağmen zaferle sonuçlanmıştır.

İstiklâl mücadelemizi zafere taşıyan, ecdadımızdan miras aldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, ülkemizi daha ferah kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

19 Mayıs 1919' da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

       Sevgili Gençler!

      Ülkemizin müreffeh yarınları için umudumuz, gücümüz, güvencimiz sizlersiniz.

İstiklâl mücadelemizin başladığı 19 Mayıs' ın "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak ilan edilmesi ve milletimiz tarafından tüm ülkede coşkuyla kutlanması, Cumhuriyet' i emanet ettiğimiz sizlere duyduğumuz bu güvenin göstergesidir.

Bu güven sebebiyledir ki; yüzlerinizde, gözlerinizde ve kalplerinizde mücadelemizi zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görmek istiyoruz. Bu aziz vatanın, ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, tarihimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağınıza inanıyoruz.

Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu vatan toprakları üzerinde daha güçlü, daha müreffeh, daha huzurlu nice 100. yılları yaşayabilmek temennisiyle özellikle gençlerimizin ve tüm meslektaşlarımın 19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' nı kutluyor, bu gök kubbenin altında nefes alabildiğimiz her anı kendilerine borçlu olduğumuz tüm öncü kuşakları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                  Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.