AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk umutların yavaş yavaş tükenmeye başladığı bir zamanda bundan tam 103 yıl önce bugün 19 Mayıs 1019'da Samsun'a çıkarak ezelden beridir hür yaşamış aziz milletimizin gönüllerinde kurtuluş mücadelemizin ateşini yakmış, daha sonra Amasya'dan ve Sivas ile Erzurum'dan tüm yurda yaymıştır.

Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için  bağımsız ve müreffeh yarınlara yürüyüşün başlangıcı olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele sonrası Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmasına vesile olmuştur.

Vatanımıza ve bayrağımıza yönelen tehditleri milletimizin canı pahasına bertaraf ettiği İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, ülkemizin uygarlık yolunda durmadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesi ve teminatı olan gençlerimize verilen önemin göstergesidir.

İstiklal şuuruyla yetişen gençlerimizin vatan topraklarının ecdadımızdan bizlere emanet olduğu bilinciyle milletimize, devletimize, milli ve manevi değerlerimize, şanlı tarihimize sahip çıkmaları ve her açıdan nitelikli, donanımlı olmaları sayesinde ülkemizin güçlü bir şekilde muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasına imkan sağlamaktadır.

Sevgili Gençler,

Ülkemizin müreffeh yarınları için umudumuz, gücümüz, güvencimiz sizlersiniz. Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran irade, kararlılık ve inanç ile 19 Mayıs ruhuna tıpkı ilk günkü heyecanla yaşatmaya devam edin... Çünkü Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de 20 Ekim 1927'de Gençliğe Hitabesi'nde dediği gibi "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kandamevcuttur!"

Sizler, Avrupa'dan Afrika'ya uzanan geniş bir coğrafyada hüküm süren bir ecdadın torunları ve köklü tarihi binlerce yıllık maziye dayanan asil bir milletin evlatlarısınız. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışmalı, ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; tüm gençlerimiz ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

18-05-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.