AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

09 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. Dönem sonuna gelmiş bulunuyoruz

Bu haftanın son mesai gününde, ilimiz genelinde, okul öncesinde 17.794, ilk ve ortaokullarımızda 113.585, liselerimizde 48.644, özel eğitim sınıf-okullarımızda 1.351 öğrenci ile toplam 846 okulumuzda 181.374 öğrencimiz karne alacak, 14.639 öğretmenimiz ile birlikte 03 Şubat 2020 tarihine kadar yarıyıl tatiline gireceklerdir.

Dönem boyunca göstermiş oldukları gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi kutluyor, bizlere destek verdikleri için velilerimize teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Bizler yaşadıkça tecrübe ettik ki; bir insanın duygu-düşünce-davranış gelişimi ne kadar sağlam olursa bilgi ve beceri gelişimi de o kadar kuvvetli oluyor. Yani bilgileri öğrenerek yüksek notlar almanın kalıcı yolu, önce benlik-kimlik-kişilik oluşumundan geçiyor. Aksi takdirde ezberci bir öğrenme ile geçici bir başarı sağlanıyor. 

Onun için sizlerin "iyi notlar" almanız gereklidir, önemlidir; ancak "iyi duygu, düşünce ve davranış" sahibi olmanız kendiniz ve bizim için daha değerlidir.

İki haftalık tatil döneminde ne olduğunuz ve ne olacağınızın muhasebesini yaparken, kim olduğunuz ve kim olacağınızın da arayışlarını yapmanızı istiyor; bu anlamda hepinizin verimli bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Eğitim öğretim yılının 1. dönemini geride bıraktık. Hep beraber yoğun çalışma temposu içinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Öğrencilerimizin olumlu yönlerini destekleyerek, kişisel, sosyal ve akademik alanda gelişmelerine katkı sağladık. Şimdi eğitimin hâkim unsurları olan bizler bir ara değerlendirme ile 2. dönemin planlanması işine başlayacağız.

Hepinizi yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutluyor, öğrencilerimiz ilim irfan yuvalarına dönünceye kadar sağlıklı, mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

Saygıdeğer Veliler;

Karneler, çocukların zekâ seviyesinin, hayat başarısının, ilgi ve yeteneklerinin göstergesi veya çocuklar hakkında bir yargı aracı değildir. Karneler, aileler için övünç ya da utanç kaynağı hiç değildir. Bunun yanında karneler bir göstergedir, yol gösteren bir rehberdir, bir iz düşümdür, eğitim yolculuğunun bir anına dair işarettir.

         Karneleri bu değerlendirmeler rehberliğinde okuyarak, çocuğunuzu anlamaya yönelik iletişim yolları geliştirmeli, ilgi ve yeteneklerini destekleyici çalışmalar yapmalı ve en önemlisi gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Tatil döneminde; çocuklarınızın dinlenmelerine, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmelerine, kitap okumalarına imkân sağlamanızın, ilgi ve yeteneklerine göre onları desteklemenizin, gelişimlerine ve okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağını aklınızda bulundurunuz.

         Ortak emelimizin "başarı", ortak amelimizin "öğrenci", ortak değerimizin "öğretmen" olduğunu unutmadan hepinize mutlu, verimli ve güzel bir tatil dönemi diliyorum.

                                                       Seyfullah OKUMUŞ

                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.