AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı  Sonu Mesajı

2020-2021 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz.

 Bugün ilimiz genelinde okul öncesinde 11.986 öğrenci, ilk ve ortaokullarımızda 109.724 öğrenci, liselerimizde 54.467 öğrenci, özel eğitim okullarımızda 741 öğrenci ile toplam 851 okulumuzda 177.490 öğrencimiz karne alacak ve 14.467 öğretmenimiz ile birlikte yaz tatiline gireceklerdir.

Bir yıl boyunca gerek uzaktan, gerekse yüz yüze eğitim sürecinde göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Salgın tedbirlerinin etkisi altındaki bu yılı, özverili ve başarılı bir şekilde geçiren öğrenci ve velilerimizi kutluyorum.

Kıymetli yöneticiler ve öğretmenler;

Kişisel görev ve sorumluluk alanlarımızın değişkenlik gösterdiği bu eğitim öğretim yılında, irade ve insiyatif kullanma yeteneğiniz ile eğitime olan etkinizi bir kez daha gösterdiniz. Eğitimdeki zorunlu dijitalleşmeyle beraber "salgın" ile olduğu gibi "sanal dünya" ile de mücadele ettiniz. Öğrencilerinizin sosyalleşebilmeleri ve kişilik gelişimleri için ilave metotlar, usuller, teknikler uyguladınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek, hakkınızı ödeyemeyiz. Aileniz ve sevdiklerinizle beraber hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Saygıdeğer veliler;

         Tatil döneminde çocuklarınızın dinlenmelerine, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmelerine, kitap okumalarına imkân sağlamanız, ilgi ve yeteneklerine göre onları desteklemeniz gelişimlerine ve okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağını unutmayınız. Bunun için Bakanlığımız tarafından hazırlanan telafi programı çok önemli bir imkândır. Sizlerin https://telafidebendevarim.meb.gov.tr/ adresinden bu programı incelemeniz ve ilgi alanlarına göre onları telafi programına göndermenizin çocuklarımızın faydasına olacağına inanıyorum.

Sevgili öğrenciler;

Eğitim konusunun ve kurgusunun odak noktasında sizler varsınız. Onun için uzunca olan son sözlerimi sizlere ayırdım. Biliyoruz ki, salgın döneminin kendine has şartları altında zor günler yaşadınız.

Bu hal ve gidiş içinde bizler de tüm gücümüzü sahaya sürerek, eğitim, öğretim, yönetim hizmetlerimizi öğrencimizin bulunduğu her eve götürmeye çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz.

Bu bağlamda Bakanlığımızın öncülüğünde hazırlanan "Telafide Ben De Varım" programı sizlerin sosyal, duygusal, kültürel, sportif ve akademik anlamda gelişiminize katkıda bulunacak çok alternatifli bir eğitimler bütünüdür.

Yaz sezonunu telafi programı ile değerlendirmenizi, salgın sebebi ile sekteye uğrayan, eksik kalan veya uzun zamandır almayı düşündüğünüz eğitimleri almanızı tavsiye ediyorum.

Eylül ayında, sağlıkla ve selametle, okul bahçelerimizde ve sınıflarımızda, tekrar görüşmek temennisiyle, tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                                                                         Seyfullah OKUMUŞ                                                                                                                                                                                                                                                                                                      İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.