AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Veliler;

6 Eylül 2021 tarihi itibariyle İlimiz genelindeki toplam 853 okul/kurumumuzda bulunan 177.490 öğrencimiz ve 15.500 öğretmenimizle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'na başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşadık.

Gururluyuz çünkü , insanlığın en değerli hazinesi olan eğitim ile daha güçlü Türkiye'nin temellerini atmak üzere Eğitimin en önemli sacayağını oluşturan ve en değerli varlıklarımız olan öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz tekrar bir araya geldiler. 

Bizler çok iyi biliyoruz ki, ülkemizi ve milletimizi müreffeh milletler seviyesinin üstüne taşıyacak olan, Ülkemizin ortaya koyduğu 2023, 2053 ile 2071 hedeflerine ulaştırmak için tek şart eğitimdir. Bu şiarla ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği "Ülkesini en çok seven, görevini en iyi yapandır" ilkesiyle yürüdüğümüz bu yolda, milli ve manevi duygularımızı, kültürümüzü ve sahip olduğumuz bilim ve ilmimizi üstüne koyarak geleceğe taşıyacak olan nesiller yetiştirme gayreti içindeyiz.

Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde şöyle demiş,

"Dünyanın en zengin aklını gördüm

Sermayesini sordum, dediki: okul." Ne de güzel demiş !

Çünkü okullar, eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin fedakâr çaba ve gayretleriyle ülkemiz ve geleceğimizin güvencesi olan kıymetli öğrencilerimizin yetiştirildiği yegane en güzel yerdir.

Değerli öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimiz, amacımız; geleceğimiz olan öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız.

Çevreyle iç içe, toplumla bütünleşmiş, değişim ve gelişime açık eğitim yuvaları olarak 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını hep birlikte başarıyla  tamamlayacağımız noktasında sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

İlköğretim Haftası kutlu olsun.

Seyfullah OKUMUŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.