AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

2022-2023 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemi sona eriyor. Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Bugün, birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi alıyorsunuz. Şunu unutmamalıyız ki; Bizim için asıl değerlendirme, vicdanlarımızda yapacağımız öz değerlendirmedir. Ben şunu çok iyi biliyorum, üzerinde taşıdığı insani vasıflarla yani hoşgörüyle, saygıyla, edeple, ahlâkla içinizde yüz almayı yüzlerce kez hak eden öğrencilerimiz var. Bizim için en büyük gurur budur. Gözleri umutla parlayan sevgili çocuklar, gençler; tatilinizi okuyarak, keşfederek ve üreterek geçirin. Sizlerle beraber daha çok işler başaracağız, sağlıcakla kalın.

Değerli Veliler,

Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu artıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır. Ailecek huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Çocuğun yetişmesinde sırayla, Anne; evladın edep ve terbiyedeki göstergesi, Baba; çocuğun eğitimiyle yakından ilgilenen, hedefini tayin etmesinde yardımcı olan desteği, Toplum; sevgide, saygıda, ilimde ve dürüstlükte eksikliklerini gideren yardımcısı, Öğretmenler; cevheri otaya çıkartmada ve işlemede bir kâşif olmalıdır. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, emekleriniz için teşekkür ediyorum.

6 Şubat 2023 Pazartesi Günü okullarımızda yeniden görüşmek temennisiyle tüm eğitim camiamızı saygı ve sevgiyle selamlıyor, iyi tatiller diliyorum.Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.