AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, yayımladığı bir mesaj ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin kuruluşunun 102. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türk Milleti'ni tarihten silmek için tüm dış güçlerin birleştiği, vatanımızın her köşesinin işgal edildiği, egemenliğimizin tehdit altında olduğu zor bir dönemde bizlere ümit ışığı olan, vatanın her köşesinden temsilcilerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, açılışının 102.ci yıl dönümünü ve "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı; milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz. 

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ardından; "Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının ve ecdadımızın, vatan topraklarının her köşesinde milli onurumuz ve bağımsızlığımız için gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içerek bu toprakları bizlere emanet eden tüm şehitlerimizin gurur günüdür 23 Nisan. Bu vesile ile Türkiye Büyük Millet meclisimizin mimarları olan ecdadımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Açılışının 102. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün olduğu gibi bugün de; millî devletimizin, millî kimliğimizin, toplumsal kardeşliğimizin ve geleceğimizin en büyük güvencesidir. Bu güvencenin toplumsal dayanağı ve en temiz kaynağı ise elbette ki milletin bağrında yetişen pırıl pırıl çocuklarımızdır.

Bu amaçla geleceğimizin teminatı evlatlarımızı;

Ø    Ülkesini ve milletini seven, onlar için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek,

Ø    Dünya üzerinde saygın bir milletin evladı olmakla övünmelerini sağlamak, güçlü ve bağımsız bir devletin onurlu ve başı dik vatandaşları yapmak, bizlere düşen en önemli vatan görevidir.

Sevgili Çocuklar,

Sizler; tarihin her dönemine şan, şeref ve gururla damgasını vurmuş, nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış, yüce Türk Milleti' nin ve Türkiye Cumhuriyeti' nin geleceği olan pırıl pırıl evlatlarımızsınız. Sizler aynı zamanda yeryüzünde kendisine ait bayramı olan, Atası' nın;  "Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır" dediği geleceğimizi inşa edecek olan yarınlarımızın umudusunuz..

Şanlı tarihimizden alacağınız güç ile Türkiye Cumhuriyeti'nin adını her alanda başarı ve gururla yazdırarak bir adım daha öne çıkaracağınızdan, sizlere emanet edilen bu vatana size yakışacak şekilde sahip çıkacağınızdan kuşkumuz yoktur. Sizlerin ve tüm dünya çocuklarının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu vesile ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa

Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarını, meclisimizin kurucu kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun !!!

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

22-04-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.