AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Cumhuriyet'in 96. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve gururu içindeyiz.

Önsözünü Çanakkale'de yazdığımız, ana fikrini Anadolu'nun her bir karış toprağına işlediğimiz ve hala söyleyecek sözlerimizin olduğu sayfalar dolusu bir kitaptır Cumhuriyet.

Anadolu dediğimiz coğrafyada yedi farklı renkle motiflediğimiz görsel bir şölen, topraklarımıza hunharca saldıranlara karşı dalgayı kırıp yeniden dalga kurduğumuz tarihin başlangıcı, müreffeh bir geleceğin, onurlu bir hayatın ve güçlü bir devlet olmanın güvencesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet,  topyekûn mücadeleyle bağımsızlığımızı taçlandıran, bizlere bırakılmış en büyük mirastır.

Bu mirası yaşatarak Türkiye'yi muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak ve daha da güçlendirmek adına aynı azim, kararlılık ve ruhla çalışmak en öncelikli görevimizdir.

Cumhuriyetimizin değerlerini, demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren ülkemiz, gücünü milletimizin ortak iradesinden alarak çok önemli mesafeler kat etmiş ve belirlediği 2023 hedeflerine doğru kutlu yürüyüşünü sürdürmektedir.

Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en önemli görevi ve sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti'nin önünde uzanan bu aydınlık yolda, emin adımlarla yürüyeceğine inancımız tamdır. Ancak millet olarak, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birliğine her zaman ehemmiyet vermemiz gerektiğini de unutmamamız gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle;  cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, meslektaşlarımın ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

 

                                                                                Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.