AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun heyecanını 99 yıl sonra aynı sevinç ve gururla yaşıyoruz.

Bugün, Türk Milletinin istiklal ve istikbal yolunda verdiği büyük Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlandığı, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür. Büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimiz, 99 yıllık tarihiyle bizlere; milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişini ve bu topraklar üzerinde söylenecek sözünün bitmediğini göstermiştir. Atalarımızdan bizlere emanet kalan cennet vatanımızın kalkınması yolunda ilerlememizin çözüm yolu, millî birlik ve bütünlüğümüze sıkı sıkıya sarılmaktan geçiyor. Aziz milletimizin millî birlik ve beraberlikle neler başarabileceğine tarih defalarca şahit olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlâtlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır" veciz sözünde işaret ettiği gibi Cumhuriyet, vatanımızı ileri taşımadaki en büyük öncümüzdür.

Cumhuriyet, Anadolu insanının Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenliğine sahip çıkma ve bağımsız yaşama iradesinin ortaya çıkardığı bir eserdir. Cumhuriyet; bu coğrafyada milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri, bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir.

Bizler eğitim camiası olarak, Cumhuriyetimizin benimsediği ilkeleri muhafaza ederek O'nu hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin ilerisine taşıma gayreti ve azmi içerisinde, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmayı var gücümüzle sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, şükran ve minnetlerimi sunuyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                                                                             Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.