AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan karar sonrası 3 Aralık günü engelli vatandaşlarımızın dertlerine ortak olmak, sorunlarına dikkat çekmek, toplumsal bilinç ile farkındalığı arttırmak  ve onları daha iyi anlayarak yanlarında olmamız için "Uluslararası Dünya Engelliler Günü" olarak kabul edilmiştir. Her ne kadar teoride senede bir gün bu önemli hususu sembolik olarak hafızalarımıza getirsek de, engelli bireylerin her zaman yanlarında olmayı ve hayatlarını kolaylaştırmayı şiar edinmiş bir ümmetin evlatları olarak bizler, senede bir gün değil her zaman yanlarında olmaktayız.

Engelli olmanın kişinin kendi tercihi olmadığını ve herkesin birer engelli adayı olduğunu hiçbir zaman göz ardı etmemeliyiz. Bu doğrultuda bizler, bu bilinçle hareket ederek gönül zenginliği ile birçok engeli aşan vatandaşlarımıza yardımcı olmalıyız. Devletimiz, engellilerimizin başta eğitim, sağlık, bakım ve istihdam olmak üzere her alanda tüm imkân ve hizmetlerden faydalanabilmeleri için çok büyük adımlar atmış ve atmaya da devam etmektedir. Engelli bireylere fırsat ve imkân sağlandığında ne kadar da büyük başarılı işlere imza atabildiklerine hemen hemen her alanda görmekteyiz. Paralimpik olimpiyatlarında kazandıkları madalyalar ile göğsümüzü kabartan engelli sporcularımız, okullarımızda üstün gayret ve başarıları ile bizleri gururlandıran değerli öğrencilerimiz ile kıymetli öğretmenlerimiz de bu sürece önemli katkı sağlamaktadır.

Engelli bireylerin, hayatlarını huzur ve güven içinde sürdürebilmeleri, kendi kendilerine yetebilecek kıvam ve kabiliyete sahip olabilmeleri başlıca hedefimiz; onları mağdur ve meşgul eden tüm pürüzleri ortadan kaldırmak en insani görevimizdir.

Bunun için bizler okullarımızı onlara uygun hale getiriyor, okullarımızda onlara her türlü imkânı karşılamak için çaba sarf ediyor, uygulama sınıflarımızda onları hayata hazırlamaya çalışıyoruz.

Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm engelli insanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepsine birden huzur, başarı ve esenlik dolu yıllar diliyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.