AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Bileğinde bükülmez kuvvet, zihninde kudret ve ilim, yüreğinde fazilet ve enerji dolu muazzez Türk Milleti'nin tarihi, vatanseverliği, cesareti, şecaati, fazileti ve çalışkanlığı ile insanlığa yol gösteren ihtişamlı zaferlerle doludur.

Kaderin nazlı bir cilvesidir ki; tarihimizin dönüm noktalarını teşkil eden bu ihtişamlı zaferlerin bazıları Ağustos ayına denk gelmektedir.

26 Ağustos 1071' de Malazgirt' te başlayan "kutlu yürüyüş" Otlukbeli'nde, Çaldıran'da, Mercidabık'ta, Belgrad'da, Mohaç'ta, Kıbrıs'ta, Sakarya'da devam etmiş, nihayet yine bir 26 Ağustos günü 1922' de "Büyük Taarruz" a dönüşmüştür.

Esaretin hiçbir türlüsüne, hiçbir zaman boyun eğmemiş olan kahraman Türk milletini, kendi öz vatanında tarih sahnesinden silmeye çalışan emperyalist güçlerin topyekûn saldırısına karşı Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde asgarî imkânlarla başlatılan millî mücadelemiz 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zaferle taçlanmıştır. Bu zafer Türk tarihinde yeni bir dönüm noktası olmuş ve böylece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulmasına giden yol sonuna kadar açılmıştır.

Malazgirt Meydan Muharebesi ile huzur ve sükûnet getirdiğimiz, Büyük Taarruz ile son mührü vurduğumuz Anadolu topraklarının sonsuza dek Türk yurdu olduğunu, bizleri buralardan hiçbir gücün ve kuvvetin söküp atamayacağını ve nihayet 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bu konunun ilelebet kapandığını tüm dünyaya ilan etmiş bulunmaktayız.

Bu vesileyle, büyük zaferin 97. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bizlere emanet bırakan aziz şehitlerimizi, bu uğurda her türlü maddî ve manevî fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, yüce Türk milletinin ve kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.