AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kadınlarımız hayatın en başından sonuna kadar sevginin, fedakârlığın ve azmin anlamıdır. "Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; tarihi ve milli kültürümüzdeki kadının statüsüne Cumhuriyet döneminde sağlanan yeni haklarla ve yasal düzenlemelerle ülkemizde, birçok dünya ülkesinden daha önce kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda etkin bir rol üstlenerek her alanda başarılı çalışmalar yapabilmesine olanak sağlanmıştır. Bu kazanımlar sonrasında eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi her alanda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız bu gün toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.

Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın; hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, hepimizin temel ve ortak sorumluluğudur. 

"Kadınlar size Allah'ın emanetidir" diyen Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in ve kadınlarımızı el üstünde tutan yüce bir dine sahip olan bizlerin hayatımızın her anına ayrı bir anlam katan kadınlarımızın değerini bilmesi temennisiyle; sağlıklı, huzurlu ve güçlü bir toplumun temsilcisi olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.