AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un Anneler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un  Anneler Günü Mesajı

Fedakârlık, sevgi ve sabrın en güzel örneğidir annelerimiz. Aile hayatının birleştirici unsuru, evlatlarının ilk öğretmeni; iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin timsalidirler.  

Kadınlarına değer veren ve el üstünde tutan, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)' in "Cennet, annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifi ile annelere hürmet gösteren bir dinin ve bir milletin mensuplarıyız. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için, her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerin; aynı zamanda bir kadın olarak da, toplumda hak ettikleri yeri almaları,  ülkemizin geleceği ve kalkınması açısından  büyük önem taşımaktadır.  

"Dünyada her güzel şey kadının eseridir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluşunun her aşamasında emeği olan Türk Kadını'nın da katkısını özellikle vurgulamıştır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı göstermeliyiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin emaneti annelerimiz başta olmak üzere, bizleri canından bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimizin Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  

Seyfullah OKUMUŞ

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü07-05-2022

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.