AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN BABALAR GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN BABALAR GÜNÜ MESAJI

Kıymetli babalarımızın Babalar Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Bugün, evlatlarının yetişmesi ve geleceğe güvenle bakabilmesi adına fedakârlıklarını esirgemeyen, onların her daim yanlarında bir dağ gibi duran babalarımızı anmak ve onlara şükranlarımızı sunmak için müstesna bir gündür.

Babalarımız, ailelerinin direği, evlatlarının kahramanıdır. Onlar ki, hayatın her safhasında çocuklarına rehberlik eden, onların sevgiyle büyümelerini sağlayan, yeri geldiğinde bir öğretmen, bir dost, bir sığınak olabilen nadide insanlardır. Baba ifadesi, toplum nazarında bilgi ve tecrübe yüklü bir rehberi ifade eder. Bu rehberlik, sadece maddi ihtiyaçları karşılamaktan ibaret değildir; aksine, manevi ve ahlaki değerlerin aktarımında da rolü büyüktür.

Milletimizin istikbali, genç nesillerimizin iyi yetişmesine bağlıdır. Bu bağlamda, babalarımızın rolü, genç nesillerimizin iyi birer insan, vatansever bireyler olarak yetişmesi hususunda fevkalade önemlidir. Babalık, yalnızca bir biyolojik bağ değil, aynı zamanda bir sorumluluk ve ödevdir. Evlatlarımızı yarınlara hazırlarken gösterilen gayret, milletimizin güçlü ve müreffeh geleceğinin teminatıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, "Cumhuriyet, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister". Bu nesilleri yetiştirme yolunda en büyük görevlerden biri de babalarımıza düşmektedir. Çocuklarımızın ilk öğretmeni, onların hayat yolunda ilk rehberi babalarıdır. Evlada verilen terbiye, ahlak ve bilgi, ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan yapı taşlarıdır.

Güçlü Türkiye'nin temeli, sağlam aile yapısından geçer. Babalarımızın bu uğurda emeği, alın teri ve fedakarlığı, asla göz ardı edilemez. Özellikle bugün, evlatlarına daha iyi bir gelecek sunabilmek için gece gündüz demeden çalışan, onların yüzünde bir tebessüm görebilmek için her türlü zorluğa göğüs geren babalarımızın hakkı ödenmez.

Babanın aile içerisinde üstlendiği vazife, milletimizin istikbali için de büyük bir anlam taşımaktadır. Çocuklarının en büyük destekçisi olan, bu bağlamda ailelerini koruyup kollayan, çocuklarına sevgiyi ve saygıyı öğreten, toplumsal huzur ve refahın timsali babalarımızı Yüce Mevla başımızdan eksik etmesin.

Bu vesile ile, tüm babalarımızın Babalar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, ahirete göç etmiş babalarımızı rahmetle anıyor, yeryüzünde ve özellikle Filistin'de evlat acısı yaşayan gözü yaşlı babalara sabr-ı cemil niyaz ediyor, çınar misali gölgesinde huzur bulduğumuz babalarımıza sağlıklı ve huzurlu bir ömür dileyerek sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

29-08-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.