AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI MESAJI

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Gün geçtikçe büyüyen ve yeniliklerle değişen dünyamızda; birey olarak gelişmek ve bu değişimi tüm hatlarıyla yaşamak için öğrenme güdüsü, hayatımız boyunca bir parçamız olarak bizimle yaşayamaya devam edecektir.

Halk eğitimi merkezleri, bireylerin yeni beceriler edinmesi, var olan becerilerini geliştirmesi, sosyalleşmesi, yaşadığı çağa ve onun getirdiği değişimlere uyum sağlayabilmesi, kadınların ekonomik hayata daha fazla katılmasına rehber olunması açısından büyük öneme sahiptir.

Bakanlığımızca, hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim ve öğretim faaliyetleri aracılığıyla; bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılmasını amaçladığımız bu hafta vesilesiyle öğrenme etkinliklerini bir yaşam biçimi haline getiren, ilgisini ve merakını her daim diri tutan, yeni bir şey öğrenmenin hazzına varan bireylerle daha güçlü bir gelecek hedefimize vakıf olacağız.

Cumhuriyetimizin ikinci asrında dünya coğrafyasında her alanda lider konumda olmanın gayretleri ile Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz, her vatandaşımızın tam donanımlı olarak ülkemizin geleceğine yön vermesiyle mümkün olacaktır.

Müdürlüğümüz olarak Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarımızın tamamında, 7'den 70'e her vatandaşımıza ulaşmayı hedeflediğimiz bu hafta ile "Her zaman, Her yerde, Herkes için eğitim" felsefemizin yaygınlaştırılması adına gayret gösteren tüm kurum yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimize teşekkürlerimi sunuyor, toplumda farkındalığın artmasına vesile olacağı inancıyla Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

02-09-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.