AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SÜLEYMAN EKİCİ'NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bereketi ile tüm İslam alemine ferahlık getirmesini arzuladığımız mübarek Kurban Bayramı'na kavuşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bu mübarek bayram, Hz. İbrahim'in (AS) sadakati ve Hz. İsmail'in (AS) teslimiyetiyle bizlere gelen bir nimettir. Allah'a yakın olma arzusuyla yapılan kurban ibadeti; kardeşlik, yardımlaşma ve paylaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı, toplumsal birlik ve beraberliğin güçlendiği kutlu bir vesiledir. Bu vesile ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatarak, onların da bu bayramın sevinç ve bereketini yaşamasına vesile olmak en büyük arzumuzdur.

İnsanların, fıtratta hayır üzere doğduğuna inandığımız yüce dinimiz, çocuklarımızın eğitim ve terbiyesinde ne denli büyük bir sorumluluk taşıdığımızı bizlere hatırlatmaktadır. Kurban Bayramı'nın maneviyatı ile yoğrulmuş bu özel günlerde, çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizi daha iyi anlamaları ve yaşamaları için hepimize büyük görevler düşmektedir. Bayramın manevi atmosferinde, kardeşlik ve dayanışma ruhuyla hareket ederek, milletçe müreffeh yarınlara ulaşacağımıza olan inancımı özellikle ifade etmek istiyorum.

Kurban ibadetini yerine getirirken Allah'a olan bağlılığımızı ve teslimiyetimizi bir kez daha yeniliyoruz. Bayramın feyziyle sevgi, saygı ve hoşgörü içinde kucaklaşalım. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim, kardeşlik bağlarımızı güçlendirelim.

Bu vesile ile, değerli öğretmenlerimizin ve tüm eğitim camiamızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve refah getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Cenab-ı Hakk, bu kutsal güne bombaların ve enkazların altında giren bilhassa Filistin'li kardeşlerimize de sabır ve güç ihsan eylesin.

Bu duygular altında, Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor; bayramın hayırlara vesile olmasını diliyor; saadet dolu bayram geçirmemizi Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Kurban Bayramı'mız mübarek olsun!

29-08-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.