AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÜZ YÜZE EĞİTİMİN İLK GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından dolayı 189 gündür öğrencilerimize hasret kalan okullarımız nihayet 21 Eylül tarihinde okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokul 1'inci sınıflar ile öğrencilerine kavuşuyor.

Pazartesiden itibaren 31.683 öğrencimiz yüz yüze eğitime başlarken, toplamda 181.278 öğrencimiz uzaktan eğitime devam edecek. Bu nedenle tüm öğrencilerimizi okullarımızda görememenin burukluğu ile minik yavrularımızı sıralarında görecek olmanın sevincini ve coşkusunu bir arada yaşıyoruz. Milletçe hep beraber göstereceğimiz hassasiyet ile inşallah en yakın zamanda tüm öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlarız.

Geçtiğimiz Mart ayından bu yana okullarımızda sağlıklı bir eğitim ortamı ve güvenli bir çalışma iklimi inşa etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Her bir okulumuzu kendi şartları içerisinde ayrı ayrı değerlendirip, eğitim güvenliği için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.

Bu vesileyle ülkemizin Covid-19 mücadelesinde en ön saflarda emek veren, gerek maske-siperlik-dezenfektasyon üretiminde, gerekse vefa destek gruplarında yer alan, uzaktan eğitim sürecinde teknolojinin tüm kanallarını kullanarak öğrencilerimize ulaşmaya çalışan değerli meslektaşlarıma tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın velilerimiz; sizin çocuğunuz için taşıdığınız kaygıyı biz tüm öğrencilerimiz için taşıyoruz. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda tüm okullarımızın "Okulum Temiz" sertifikası çalışmalarında sona geldiğini belirtmek istiyorum. Okullarımızı sizlerin ve öğrencilerimizin gelişine hazırlarken hepimizin maske, mesafe, temizlik kurallarına uyarak okulları güvenli tutmamız gerektiğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Son söz eğitim davamızın öznesi olan öğrencilerimize... Sizler okul binalarımıza ruh veren, anlamlandıran, güzelleştiren iki gözümüzün çiçeklerisiniz. Okullarımızı temiz ve güvenli bir şekilde sizler için hazır hale getirdik. Sizlerden tek isteğimiz öğrenerek, okuyarak, araştırarak derslerinize çalışmanızdır.

Yüz yüze eğitimin ilk günü vesilesiyle 2020-2021 eğitim öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimiz başta olmak üzere tüm milletimize hayırlar getirmesini diliyor; daha sağlıklı bir dünyada, tüm öğrencilerimizle okul bahçelerimizde ve sınıflarımızda buluşmayı diliyorum.

Seyfullah OKUMUŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.