AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ "Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nda Dereceye Giren Öğrencilerimizi Ağırladı

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda ilimizden ilk üç dereceye giren öğrencilerimizi misafir ederek ödüllendirdi.

İlimiz Efeler Aydın İmam Hatip Anadolu Lisesi'nden İsmail Mert AÇIKGÖZ'ün birinci, Efeler Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ali Enes HAMARAT'ın ikinci ve Didim Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Samet UPRAK'ın il üçüncüsü olduğu yarışmada öğrencilerimiz, salgın süreci tedbirleri nedeniyle geç de olsa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ ile aynı zamanda sohbet etme imkanı da buldular.

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ; İmam Hatip Okullarımızın sosyal ve kültürel etkinliklerle desteklenen, eğitimdeki tüm yenilikleri takip eden, bilimsel çalışmaların ağırlıklı olduğu her alanda da öğrencilerini yarışır hale getirdiği, akademik başarının gözle görülür bir şekilde yükseldiği okullarımız olduğunu ifade ederek okullarımızda uygulanan program çeşitliliğinin de bu başarıda büyük katkısı olduğunu belirtti.

Sayın OKUMUŞ öğrencilerimize hitaben, 

"Sizler Kur'an-ı Kerim'in anlaşılması, aktarılması ve yaşanması mirasının çok önemli neferleri olduğunuzu lütfen unutmayın. Bu mirasa sahip çıkarak Kur'an-ı Kerim'in sadâsını gökkubbede yankılandıracak olanlar sizlersiniz. Ben hepinizin gözlerinde bu ışığı net bir şekilde görebiliyor ve sizlerle gurur duyuyorum." dedi.

Sayın OKUMUŞ ayrıca öğrencilerimizin yetişmelerinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize ve yöneticilerimize de teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

09-07-202109-07-202109-07-2021

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.