AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ Halter Şampiyonu ve Milli Takım Yolcusu Öğrencilerimizle Birlikteydi

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ Halter Şampiyonu ve Milli Takım Yolcusu Öğrencilerimizle Birlikteydi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Türkiye Halter Federasyonu tarafından 14-20 Haziran tarihleri arasında Bursa Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi Spor Salonunda yapılan U15 ve Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye Şampiyonu olan öğrencilerimizi ödüllendirdi.

Türkiye genelinde 45 ilden 132 kadın 218 erkek sporcunun yarıştığı şampiyonada İlimiz Efeler İlçesi Mustafa Kiriş Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Burcu İldem GERÇEKDEN U15 kategorisinde 71 kg.' da Türkiye 1.si olurken, Efeler Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Selime DUMAN ise yine 71 kg.' da Türkiye 2. oldu. Türkiye 1.si öğrencimiz Burcu İldem GERÇEKDEN aynı zamanda Milli Takıma seçildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ, öğrencilerimizin aldıkları başarılarla gurur duyduğunu belirterek; "Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Başarılarınız bizim için gurur kaynağı olmakla birlikte aynı zamanda akranlarınızın da spora teşviki ve motivasyonlarının artırılmasına yönelik önemli bir etken. İkinizi de yürekten kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonası' na Aydın' dan 12 öğrencilik kafile ile katılan Halter Takımımıza maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY olmak üzere; hayırseverlerimiz Rıdvan Eşin, Mustafa Takmaklı ve Sencer Gündüz' e teşekkürlerimizi iletiyoruz.

30-06-202130-06-202130-06-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.