AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ, PATİK PROJESİ YÜRÜTÜCÜSÜ ÖĞRETMENLERİMİZİ MİSAFİR ETTİ.

İlimiz okul öncesi öğretmenlerinden Ar-Ge Birimi görevlisi Seçkin SELİMOĞLU, Nazilli Hasköy İlkokulu öğretmeni Arife ABAK, Efeler Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni Tuğçe KANLI ve Söke Sıdıka İlkokulu öğretmeni Zeliha ÇİNPOLAT "Patikle Başla Kitapla Yaşa" sloganıyla yürüttükleri PATİK Projesini, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'a tanıttılar.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ, PATİK PROJESİ YÜRÜTÜCÜSÜ ÖĞRETMENLERİMİZİ MİSAFİR ETTİ.

"Bebeğe patik giydirilebiliyorsa, kitap da okunabilir" düşüncesiyle KİTAP kelimesinden esinlenerek isimlendirilen PATİK Projesi, çocuğun doğumundan itibaren kitapla karşılaşmasının önemini vurgulamak üzere hayata geçirilen bir projedir. Bu projeyle, çocuğun bilişsel gelişimin çok hızlı olduğu okul öncesi dönemde soru sorma, sorgulama, problem çözme, eleştirel düşünme, tasarım odaklı düşünme,  felsefi ve üst düzey düşünme, okuma kültürü gibi becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Çocuklarla birlikte yetişkinlerin de kitap okuma tekniklerinin, düşünme ve sorgulama becerilerinin geliştirilmesi hedeflemektedir. Bu hedeflere ulaşmak için sınıf, ev, kütüphane, park, bahçe gibi ortamların okuma materyalleriyle zenginleştirilmesi ve daha etkin kullanılması amacıyla Aydın'ın da içinde bulunduğu 53 ilde "Patik Projesi" yürütülmektedir.

Proje ile ilgili önerilerini öğretmenlerimizle paylaşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, projenin yürütülmesi sırasında öğretmenlerimizin müdürlüğümüz tarafından destekleneceğini ifade etti.

25-01-202125-01-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.