AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un

Kıymetli meslektaşlarım, saygıdeğer hemşerilerim,

Malum olduğu üzere, daha dün denecek kadar yakın geçmişte, kanlı bir "kalkışma" gecesi yaşadık. Ayağımıza çelme takıp bizi düşürmeye çalışan "gömülü hainler", küçük müdahalelerle maksat hâsıl olmayınca, "büyülü gafilleri" emellerine alet ederek, 15 Temmuz 2016'da son sığınağımızı işgal etmeye çalıştılar.

Bu hain girişim karşısında gözümüze çekilen perdeler yırtıldı, gönlümüze atılan kör düğümler çözüldü. Suyun önündeki engel yıkıldı; milyonlarca insan sahaya inip, meydanlara aktı.

O gece, kişisel genetiğimizin ve toplumsal geleneğimizin özünde mevcut olan "asil ruh" ortaya çıktı. Dalgayı kırıp yeniden dalga kuracağımız sivil diriliş ve direniş destanı da o gece yazıldı.

Ve bu destanın başkahramanı bizzat milletin kendisi oldu.

Ülkemiz tarihinde önemli bir gün, şanlı bir direniş ve muhteşem bir zafer olan 15 Temmuz'un 5'inci yıl dönümünde bu vatan için canından geçen tüm şehitlerimiz olmak üzere, o meşum gecede, mukaddes değerleri için tatlı canlarını ve al kanlarını veren şehitlerimize rahmetler, geride kalan yakınlarına, sevdiklerine sabırlar niyaz ederim. Aldığı yaralarıyla ve kaybettiği uzuvlarıyla gazilik gibi üstün bir mertebenin sahibi olan bütün vatan evlatlarına şifalar; bundan sonraki hayatlarında sağlık ve afiyetler dilerim.

 

                                                                            Seyfullah OKUMUŞ

                                                             İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.