AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ' UN AYDIN'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU GÜNÜ KUTLAMA MESAJI...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 7 Eylül Aydın'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ' UN AYDIN'IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU GÜNÜ KUTLAMA MESAJI...

Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı münasebetiyle,  Aydın'da ilk Kuvâ-yı Milliye müfrezesini kuran, Kurtuluş Savaşı'nda kızanlarıyla düzenli orduya ilk katılan, diğer efe ve zeybeklerin de milli mücadeleye katılmasına öncülük eden Yörük Ali Efe'yi; "Aydın'da cami minaresinde asılı bulunan mavi bayrak orada dalgalandıktan sonra sen efe olsan ne yazar, olmasan ne yazar." sözleriyle O'nu dağlarda gezmekten vazgeçirten Baltaköylü Arşın Teyze'yi; cesareti, yamanlığı ve nişancılığıyla ün yapmış İmamköylü Çete Emir Ayşe'yi; zeybek elbisesi giyerek mücadeleye girişen Ayşe (Mehmet) Çavuş ve Çiftlikli Kübra'yı; Çineli Hacı Süleyman'ı, Kıllıoğlu Dokuzun Mehmet Efe'yi, Molla İbrahim'i, Mesutlulu Mestan Efe'yi, Ortacıklı Mehmet Efe'yi, Kara Durmuş'u, Danişmentli İsmail Efe'yi, Hacı Ahmet'i, Kerim Çavuş'u, İsmail Efe'yi, Teke İmamoğlu'nu, Tavaslı Mustafa'yı, Sancaktar Efe'yi, Gurbetin Ali Efe'yi, Gökçen Efe'yi, Parmaksızın Hasan Efe'yi vemücadeleye destek olan tüm hemşerilerim ile silahlı kuvvetlerimizin isimsiz kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Onlar,dağlarından yağ, ovalarından bal akan, efeler diyarı Aydın'ımızın kurtuluş mücadelesinde hiçbir karşılık beklemeden vatan için canlarını veren gerçek kahramanlarımızdır.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                            Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                                           İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.