AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un Yıl Sonu Mesajı

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un Yıl Sonu Mesajı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz.

 Bugün ilimiz genelinde okul öncesinde 17.188 öğrenci, ilk ve ortaokullarımızda 113.755 öğrenci, liselerimizde 48.540 öğrenci, özel eğitim okullarımızda 699 öğrenci ile toplam 838 okulumuzda 180.182 öğrencimiz karne alacak ve 14.467 öğretmenimiz ile birlikte yaz tatiline gireceklerdir.

Bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

Sevgili öğrenciler,

Gelecek günlerimiz, geçmişte yaşadığımız tecrübelerin üzerine inşa edilir. Geçmişini iyi bilen, geleceğini sağlam temellere oturtan ve hatalarından ders çıkararak ilerleyen bireyler geleceğin de sahipleri olacaklardır. Bu vesileyle sizler, bir yılın sonunda, vicdanınızla yapacağınız iç muhasebe ile eksiklerinizi değerlendirerek bir sonraki yıla daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız.

Şairin de dediği gibi:

"Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin.

 Sen varlığın gözbebeği olan âdemsin."(Şeyh Galip)

İşte biz eğitimcilerin yegâne gayesi, özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılayarak, âlemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırmaktır.

Bunun için sizleri karnenizin sadece sol tarafındaki notlarınıza göre değil aynı zamanda sağ tarafında yazılan becerilerle de değerlendiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, insan rakamla ölçülemeyecek kadar değerli bir varlıktır. Bugün ve bundan sonra alacağınız tüm karneleri, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Yaz tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

Sevgili öğrenciler, 2018-2019 eğitim öğretim yılını bu sözler ışığında değerlendirmenizi, ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmenizi temenni ediyorum. Bu bağlamda bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren tüm öğrencilerimize, çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan velilerimize ve çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyor, hepinize sevgiler, saygılar sunuyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.